אחסון ציוד | פתרונות אחסון  Stop/Start Slideshow
בחירת מדפים או מערכת אחסון | גלוב מפעלי מתכת

בחירת מדפים או מערכת אחסון המגדילים את שטח אחסון הציוד

 

תכנון מחסן מצריך חשיבה לוגיסטית מרחיקת לכת והכנה הנדסית, בכדי שהמחסן ימצה את כל יכולותיו – ולטווח הארוך. על כן, אחד הדברים הבסיסיים לפני החלטה על סוג מדפים או סוג מערכת אחסון הוא תכנון של שטח האחסון וכיצד ניתן להשתמש בו באופן שיגדל כל העת. במאמר זה נדון במערכת של אחסון משטחים על גבי מסילה במנהרת אחסון וכיצד זה מאפשר הגדלה הלכה למעשה של שטח אחסון הציוד במדפים.

 

כיצד פועלת השיטה וכיצד תורמת להקצאת יותר מקום למדפים?

אחסון המשטחים על המסילות במנהרות האחסון מעניקות את היכולת לאחסן את כל הציוד בצורה אחידה גם על פי פריט וגם על פי קבוצת המשלוח. כך ניתן למעשה לאחסן משטחים בעלי אותו המספר הקטלוגי באותה המנהרה ובצורה זו להביא להקטנה משמעותית במספר המעברים במחסן – וכך להגדיל את השטח המוקצה לאחסון ציוד. בעזרת מערכת אחסון זו ניתן לתכנן גם תוספת של מדפים על פי הצורך.

 

מבנה המנהרה וקשר למדפים

המנהרות בנויות בצורה הבאה – בכל מנהרה ישנן מסילות המורכבות משני הצדדים. כל מסילה מורכבת בגובה שונה, ועל המסילות מונחים המשטחים אחד אחרי השני. כאשר המשטח מונף אל מעל לגובה האחסון של הציוד, צמ"ה (ציוד מכאני הנדסי) כגון מלגזה יכולה להיכנס לתוך המנהרה ולהניח את המשטח על גבי המסילות. מערכת אחסון זו של אחסון על גבי מסילות מיישמת הלכה למעשה את שיטת הליפ"ו (LIFO ) – כלומר הפריט שנכנס אחרון יוצא ראשון.

 

חלוקת שטח נכונה כמטרה

מחסן מחולק בצורה יעילה שווה ערך מחסן יעיל המאפשר בקרת מלאי נכונה. אין כל טעם במחסן שלא בנוי בצורה מסודרת, ומיישם את השיטה הנכונה ביותר של אחסון לו זקוק המחסן בהתאם לציוד המאוחסן ולשיטת הניפוק הנהוגה. מדפים במחסן גם הם חשובים מאוד לתכנון מראש, כחלק בלתי נפרד מחלוקת השטח המוקצה לציוד.

  

בשיטה זו ישנה חשיבות גדולה למיקום של המדפים וללא ספק חישוב חלקם היחסי יחד עם שאר המחסן חיוני בכדי להפוך את המחסן לכלי רב עוצמה עבור הארגון הזקוק למחסן עם מדפים ומערכת אחסון מסוג זה. בצורה זו, המחסן על שיטת האחסון ומערכת המדפים שלו יכולים למצות את המירב הלוגיסטי הנדרש ממנו.

 

לקריאת מאמרים נוספים בנושא מדפים >>