צרו קשר
צרו עימנו קשר

  advertising
  גלוב נתנה מענה לאחסון פריטים מגוונים עבור חדרי ניתוח באחד מבתי החולים בארץ באמצעות מערכת מידוף וריץ בשילוב מגירות בגדלים שונים עם מחיצות אורכיות ורוחביות. באופן זה הושג שימוש יעיל ונוח.

  האתגר

  באחד מבתי החולים בארץ נתבקשנו לשלב מערכת מידוף קל לאחסון פריטים עבור מחסנים לחדר ניתוח.

  הפתרון

  מערכות המידוף כללו שילוב של מידוף קל ( וריץ) ומגירות בגדלים שונים עם מחיצות אורכיות ורוחביות.

  התועלת

  מתן פתרון אחסון מיטבי לסוגי פריטים שונים.

  גלוב הצליחה להגביר משמעותית את נפח האחסון וכן לשפר את היעילות התפעולית ונוחות השימוש של מחסן במפעל תעשייתי על ידי הגבהת המידוף מגובה 3 מטר ל 6 מטר והוספת מלקטת.

  האתגר

  בחברת תעשייתית היה מחסן  בו אוחסן מלאי ביניים – פריטים לייצור ולהרכבה. שטח המחסן הינו כ 30 על 80 מטר. מדובר במחסן ליקוט שכלל מעברים רחבים ומידוף בגובה של עד 3 מטר. המטרה הייתה לנצל באופן מיטבי את נפח האחסון.

  הפתרון

  הפכנו את המחסן למחסן ליקוט עם מלקטת ,

  והצלחנו להגביה את המדפים לגובה 6 מטר וכך הוכפל נפח האחסון במחסן.

  התועלת

  הכפלה של נפח האחסון, תוך שיפור משמעותי בנוחות השימוש וביעילות התפעולית של המחסן.

   

  גלוב הצליחה למצוא פתרון יצירתי וחסכוני במיוחד ,שאפשר הגדלה של נפח האחסון ב 50% , ללא הגדלה של שטח המחסן, באמצעות מערכת push back . התכנון והביצוע ארכו כשבועיים בלבד .

   

  האתגר :

  צורך בהגדלת קיבולת האחסון בשטח מחסן נתון ללא אפשרות הגדלת מבנה המחסן, בזמן קצר .

  במקרה הבא, נתבקשנו להגדיל את קיבולת המחסן ב- 50% מהקיבולת הקיימת תוך ביצוע השינויים, פירוק המחסן הקיים והרכבת המידוף החדש, בזמן מינימאלי של עד שבועיים. מדובר במחסן חומרי גלם למפעל תרופות. המחסן היה בנוי משלוש שורות מידוף למשטחים (Pallet Racking). שתי השורות הקיצוניות היו שורות בודדות הצמודות לקירות המבנה ושורת גב אל גב במרכז. בין כל שתי שורות מידוף היה מעבר מלגזה שאפשר גישה ישירה לכל משטח.(ראה שרטוט מספר -1) לאחר בדיקת פעילות המחסן ותכולת המשטחים זיהינו את המאפיינים הבאים:

  • התפלגות המשטחים הראתה שרוב המוצרים במחסן מונחים על גבי יותר ממשטח אחד.
  • חשיבות רבה קיימת לניהול המלאי על פי תאריכי תפוגה.
  • המחסן מנוהל על ידי מערכת מחשוב המאפשרת שליטה מלאה על תפוגת חומרי הגלם ומיקומם במחסן.
  • מידת המשטחים במחסן הינה אחידה: 120X80 ס"מ.
  • איכות המשטחים טובה.

  גובה תקרת המחסן היה מאד גבולי לאחסון שלושה מפלסים.

  הפתרון :

  מערכת פוש בק ( Push back )

  על בסיס מאפיינים אלו החלטנו להציג ללקוח כפתרון, מערכת מסוג פוש בק (BACK- PUSH). סוג פתרון זה נבחר מכיוון שאפשר את הגדלת קיבולת המחסן בשיעור הנדרש. במקרה הנ"ל בחנו שתי חלופות. מערכת פוש בק גלילים ומערכת פוש בק עגלות. המגבלה שזיהינו במערכת העגלות היתה גובה העגלות. גובה העגלות במצב מכונס היה 24 ס"מ לעומת 9 ס"מ במערכת הגלילים. במקרה הנדון, גובה מערכת העגלות וגובה תקרת המחסן, לא אפשרו הכנסת משטחים במפלס העליון. יתרון נוסף שניתן למערכת הגלילים, יתרון בטיחותי, היה שילוב גליל בלימה דו כיווני בכל נתיב גלילים. גליל בלימה דו כיווני, בניגוד לגליל בלימה חד כיווני, מאפשר הכנסת המשטחים למערכת ללא התנגדות של גליל הבלימה בשלב ההכנסה. גליל הבלימה הדו כיווני נכנס לפעולה רק כאשר המשטח או המשטחים נוסעים על גבי הגליל בכוון היציאה. המערכת שנבחרה הייתה מערכת פוש בק גלילים עם גלגל בלימה דו כיווני בכל נתיב גלילים.

  תוכנית המידוף שהוצגה בפני הלקוח כללה שני גושי מידוף מסוג פוש בק גלילים עבור שלושה משטחים בעומק ומעבר מלגזה מרכזי. במפלס הראשון הונחו המשטחים על גבי הריצפה. בשני המפלסים העליונים הונחו המשטחים על גבי מערכות מסועי הגלילים. המערכת הגדילה את כמות המשטחים במחסן ב- 50%. מערכת מידוף מדגם פוש בק הינה מערכת מסוג אחרון נכנס ראשון יוצא (LIFO). מערכת המיחשוב במחסן ומספר המשטחים הקטן בעומק (שלושה משטחים בלבד) מאפשרים ניהול המלאי על פי תאריכי תפוגה. אתגר נוסף שעמד בפנינו היה לוחות הזמנים הקצרים. היות והמחסן משרת את קווי הייצור של המפעל, נדרשנו לפרק את המידוף הקיים ולהתקין את מערכת המידוף החדשה בזמן הקצר ביותר. בין הפירוק להרכבת המידוף נדרש הלקוח לשנות את מיקום גופי התאורה ותעלות המיזוג במחסן.  לאחר אשור התוכניות וההזמנה, תוכנן לוח זמנים מדוייק שכלל את זמן הפירוק, זמן ביצוע השינויים במחסן וזמן התקנת המידוף החדש.

  התועלת  :

  הגדלה משמעותית של קיבולת האחסון  ( 50% ) ללא שינוי מבנה המחסן, תוך שבועיים.

  חסכון משמעותי בעלויות ללקוח לאור השימוש בחלופה זו אל מול האלטרנטיבה של הגדלת שטח המחסן.

  דילוג לתוכן