צרו קשר
צרו עימנו קשר
advertising

מידוף תעשייתי ושינוע ציוד- ומה שביניהם

שינוע של פריטים בתוך המחסן עשוי להיות משימה קשה מאוד ללא תכנון נכון של המבנה הבסיסי. כאשר מדובר בפריטים כבדים או המצריכים שינוע של ציוד מכני הנדסי כבד יש צורך בהתאמת כל מערכת האחסון בה משתמשים – שכן מידוף  תעשייתי  ואופן סידורו  ייקבעו את איכות יכולת השינוע. קיימים כיום פתרונות שינוע מתקדמים באמצעות רדיו שאטל, מלגזות מתקדמות, עגלות חשמליות , מערכות מסועים ועוד. כיצד ניתן לבצע תכנון טוב יותר של המחסן שגם בטווח הארוך ייתן את הפיתרון הנכון לביצוע הכנסה ו/או הוצאה של סחורה וכן של שינוע סחורות בין מפלסים ובין מיקומים במחסן ?

 

פיתרונות מידוף תעשייתי שונים

הטכנולוגיה מציעה היום מגוון רחב במיוחד של פתרונות שונים המיועדים לתכנון ויישום של מידוף תעשייתי מסוגים שונים שמתאימים לצרכי המפעל. המדפים מתאימים לעומסים שונים – קל,בינוני וכבד, לסוגי ניפוק שונים ואפילו לשיטת ניהול המחסן (LIFO  או FIFO). ישנן חברות גם בישראל, המציעות תכנון לוגיסטי הנדסי מקיף, ליווי וייעוץ לאורך כל התהליך בכדי לוודא שהמפעל מקבל את המידוף המתאים לו ביותר. כאשר מדובר בצורך לאפשר שינוע קל של ציוד חשוב לדאוג לחלוקת חלל נכונה שבאמצעותה ניתן יהיה לרווח את מדפי האחסון השונים וליצור מעבר נוח לציוד או לאנשים בכדי שתהיה גישה קלה ונוחה. כך לא רק מייעלים את העבודה אלא גם מייצרים סביבת עבודה בטיחותית יותר, שכן עד לפני שני עשורים ניתן היה לראות כי כאשר לא היה מידוף נכון מספר התאונות גם כן היה גבוה במיוחד.

 

תקינה ובטיחות

תקנים כגון תקני ה ISO ותקני כיבוי אש מציבים דרישות מסוימות בסיסיות שחייבות להתקיים לאורך זמן כדי לשמור על התקן ועל יישומו הנאות. התאמת מידוף תעשייתי קשורה ישירות גם לתקנים שכן הם צריכים להיות מותאמים לעומסים ולפריטים. האחסון כולו עומד למבחן ולכן גם כאשר יש צורך בשינוע ציוד הכלים המשמשים לשינוע נבדקים וצריכים להיות מותאמים לכל סביבת המחסן. כאשר החלל המוקצה לאחסון בנוי נכון ויש מספיק מקום לאזור של שינוע מכאני או ידני, העבודה מתנהלת בצורה יעילה יותר, נכונה יותר וקל גם לעמוד בדרישות תקנים שונות.

תכנון מערך אחסון מיטבי- כיצד תעשו זאת נכון

השלב הראשון לבנייה של פתרונות אחסון הינו תכנון מקדים. שלב זה הינו חיוני ודומה לבסיסה של פירמידה – כל שהבסיס יהיה חזק ומתוכנן נכון יותר כך הפירמידה כולה תהיה יציבה ומחוזקת כהלכה. במאמר זה נדון בשלב הראשון של תכנון  מערך אחסון , על חשיבות התכנון וכיצד ניתן למקסם שלב זה בכדי שהמדפים שייבנו ימלאו את הפונקציה שלהם בצורה הטובה ביותר.

קראו עוד

4 השלבים בתהליך ייצור פתרונות אחסון בגלוב

תהליכי הייצור של מערכות האחסון בגלוב כוללים את שלב התכנון, הייצור, אבטחת האיכות וההרכבה. תהליכי העבודה המובנים בחברתנו, בשילוב עם הקפדה בלתי מתפשרת על איכות המוצרים, ובנוסף ניסיון רב השנים שלנו, מבטיחים לכם שקט, ביטחון ויציבות לשנים רבות, כמו גם ניצול מיטבי של קיבולת האחסון ונוחות מקסימלית בשימוש במערכות האחסון.

קראו עוד