אחסון ציוד | פתרונות אחסון  Stop/Start Slideshow
מדפים לאחסנה כבדה

מדפים לאחסנה כבדה

 

פריטים כבדים שיש לאחסן במחסן דורשים לוגיסטיקה שונה ממחסן רגיל בו הפריטים אינם נכנסים בקטגורית הפריטים הכבדים. על כן, בבואכם לתכנן מחסן המיועד לאחסון פריטים כבדים יש לתת את הדעת על סוג מדפים המתאימים ביותר. פתרונות מידוף בנושא זה לא חסרים, אך החשוב ביותר הוא לפנות לחברה המתמחה בתכנון וייעוץ הנדסי של מדפים. בקווים כלליים בלבד, יש לשים לב לדברים הבאים:

 

סוג הניהול של המחסן

ישנה חשיבות לצורת הניהול של המחסן, האם המחסן מנוהל בשיטת הפריט הראשון שנכנס הוא גם הראשון שיוצא או בשיטת הפריט האחרון שנכנס הוא הראשון שיוצא (FIFO מול LIFO ) שכן שיטת הניהול תקבע את צורת המדפים והסדר שלהם במחסן. ישנן שיטות אחסון רבות וסוגי מדפים רבים אף יותר – מדפי זרימה, קנטיליבר, מדפים ניידים למשטחים, אחסון משטחים על קורות ועוד – ולכל סוג איפיון משלו ומה שהוא מתאים לו.

 

עמידה בתקנים

אחסון פריטים כבדים דורש עמידה בתקנים שונים לצורך ניהול האיכול, בטיחות וגיהות וכמובן כיבוי אש. מסיבה זו ישנה חשיבות רבה לתכנון המחסן בצורה שיעמוד בתקנים – החומרים מהם עשויים המדפים, הקיבולת שלהם, צורת פיזורם ומיקומם במחסן חשובים ביותר לצורך עמידה בכל התקנים הנדרשים. מעבר לצורך בעמידה בתקנים כתובים, מדובר בתכנון שיבטיח כי המחסן ימלא את ייעודו בצורה הטובה ביותר ויהיה פונקציונאלי למפעל/ארגון.

 

לסיכום

פריטים המצריכים אחסנה כבדה אמנם דורשים תכנון הנדסי מדוקדק יותר, אך תכנון זה הכרחי בכדי שהמחסן אכן ימלא את התפקיד שלו, ובכדי לשמור על סביבת עבודה איכותית ובטוחה גם לעובדי המפעל/המחסן.