אחסון ציוד | פתרונות אחסון  Stop/Start Slideshow
מדפים ושינוע ציוד

שינוע של פריטים בתוך המחסן עשוי להיות משימה קשה מאוד ללא תכנון נכון של המבנה הבסיסי. כאשר מדובר בפריטים כבדים או המצריכים שינוע של ציוד מכני הנדסי כבד יש צורך בהתאמת כל מערכת האחסון בה משתמשים – שכן מדפים וסידורם ייקבעו את איכות יכולת השינוע. כיצד ניתן לבצע תכנון טוב יותר של המחסן שגם בטווח הארוך ייתן את הפיתרון הנכון לביצוע הכנסה ו/או הוצאה של סחורה?

 

פיתרונות מידוף שונים

הטכנולוגיה מציעה היום מגוון רחב במיוחד של פתרונות שונים המיועדים לתכנון ויישום של מדפים מסוגים שונים שמתאימים לצרכי המפעל. המדפים מתאימים לעומסים שונים, לסוגי ניפוק שונים ואפילו לשיטת ניהול המחסן (ליפו או פיפו). ישנן חברות גם בישראל, המציעות תכנון לוגיסטי הנדסי מקיף, ליווי וייעוץ לאורך כל התהליך בכדי לוודא שהמפעל מקבל את המידוף המתאים לו ביותר. כאשר מדובר בצורך לאפשר שינוע קל של ציוד חשוב לדאוג לחלוקת חלל נכונה שבאמצעותה ניתן יהיה לרווח את מדפי האחסון השונים וליצור מעבר נוח לציוד או לאנשים בכדי שתהיה גישה קלה ונוחה. כך לא רק מייעלים את העבודה אלא גם מייצרים סביבת עבודה בטיחותית יותר, שכן עד לפני שני עשורים ניתן היה לראות כי כאשר לא היה מידוף נכון מספר התאונות גם כן היה גבוה במיוחד.

 

תקינה ובטיחות

תקנים כגון תקני האיזו ותקני כיבוי אש מציבים דרישות מסוימות בסיסיות שחייבות להתקיים לאורך זמן כדי לשמור על התקן ועל יישומו הנאות. התאמת מדפים קשורה ישירות גם לתקנים שכן הם צריכים להיות מותאמים לעומסים ולפריטים. האחסון כולו עומד למבחן ולכן גם כאשר יש צורך בשינוע ציוד הכלים המשמשים לשינוע נבדקים וצריכים להיות מותאמים לכל סביבת המחסן. כאשר החלל המוקצה לאחסון בנוי נכון ויש מספיק מקום לאזור של שינוע מכאני או ידני, העבודה מתנהלת בצורה יעילה יותר, נכונה יותר וקל גם לעמוד בדרישות תקנים שונות.