אחסון ציוד | פתרונות אחסון  Stop/Start Slideshow
הקשר שבין בחירת מדפים ויעילות המחסן

 

אפשר בקלות לקחת מחסן רגיל ולהפוך אותו למחסן משודרג, שמשמש לא רק לאחסון ציוד אלא ממש כלב הפועם של המפעל. מחסן מהווה נקודת צומת חשובה בשרשרת האספקה, ולכן יש להתייחס אליו בהתאם ולתכנן אותו כך שימלא את ייעודו בצורה האופטימלית. על ידי בחירה של מדפים מתאימים, אפשר להגיע למיצוי הייעוד הזה, ולהפוך את המחסן לחלק יצרני ויעיל שגם תורם לחיסכון כספי בטווח הרחוק.

 

טכנולוגיה, מידוף ומדפים

מתוך ההבנה של החשיבות הגבוהה שיש לתכנון הנדסי לוגיסטי של מחסנים, התפתחו ענפים שלמים בתעשייה המיועדים לפיתוח של פתרונות מידוף שונים לצרכים שונים. המגוון של מדפים שאפשר להתאים למפעל אינסופי כמעט, וכמובן שאפשר לשלב בין כמה סוגים בכדי להגיע למבנה הנכון ביותר והאופטימאלי לעסק. מדפים לעומסים שונים יכולים להיות יחד עם מדפי קנטיליבר או מדפי זרימה ועוד ועוד, העיקר הוא ליצור סביבת עבודה ותשתית אחסון שתהיה בטיחותית ויעילה בכדי שבטווח הארוך אפשר יהיה לחסוך בהוצאות מיותרות הנגרמות עקב אחסון לקוי או בתכנון לא נכון (פריטים שנגרם להם נזק, פריטים בעלי תוקף שלא נעשה בהם שימוש בזמן ויש להיפטר מהם, חוסר עדכון ברמות מלאי שעלול להשפיע ישירות על פס הייצור ועוד).

 

ניצול נכון של החלל

הדבר הבסיסי ביותר שיש לעשות כשמתכננים מחסן חדש הוא לחלק נכון את החלל המוקצה. בתוך ארבע קירות נתונים אפשר ליצור חללי משנה באמצעות קירות גבס, לבנות מדפים בתוך מידוף או אחסון שונה וכמובן לא לשכוח להשאיר מקום לעובדי המחסן לעבור להכניס ציוד ולהוציא ציוד שכן, מחסן שאינו נגיש לעובדים בהחלט אינו יכול להיקרא "מחסן יעיל". חשוב גם לא להעמיס יותר מדי – יש תקן כיבוי אש שקובע את רמת העומס שלה מתאימה רצפת המחסן ולכן יש לקחת גם פרמטר זה בחשבון ולחזק את הרצפה בהתאם. עומס יתר עשוי להוות סכנה בטיחותית גם במקרה של סכנה (כגון רעידת אדמה) וגם באופן שוטף, ולכן יש להימנע מכך ככל האפשר. בכדי לוודא שאתם מתכננים את המחסן בצורה הטובה ביותר מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בבנייה והתאמת מידוף ופתרונות אחסון למחסנים מכל סוג וללוות את התכנון בייעוץ הנדסי זה.